Radeba

Świat okiem kibica

The World Seen With  A Football Fan's Eye

Київ - Олімпійський Cтадіон

01.07.2012 Фінал Чемпіоната Європи 2012
Іспанія - Італія 4:0

Завдяки Німеччині, а потім Італії, я втратив значну частку репутації футбольного експерта, і насолоджувався їм зі своїми друзями і родичами. Так само, як у Львові, щоб дістатися до стадіону потрібно досить значне фізичне зусилля, так як зони безпеки почалася за 2 км від арени. Як звичайно, там виявилося кілька водіїв - життєвих оптимістів, які вважали, що вони, як і раніше, знайдуть шлях і паркову для автомобілів де-небудь біля стадіону, проте їм довелося зіткнутися з важкою рукою поліцейського, оснащеню палицею. Входу немає. І ніякої поблажки від поліції.
У безпосередній близькості від стадіону кілька приватних підприємців запропонували нам квитки на фінал без зайвої зухвалості. Як незабаром з'ясувалося, близько 7000 місць на стадіоні були порожніми. Хоча УЄФА стверджував, що всі квитки були розпродані. Чому так трапилось? Відповідно до теорії Aone, ті щасливчики, які отримали квитки безкоштовно від так званих корпоративних спонсорів, зробив невеликий розрахунок і утримався від приїзду в Україну: ціни на номери у готелях на день матчу були жахливими. У той час як повітряне повідомлення ще не може забезпечити кращий варіант прибуття тобто в день матчу і виїзду на другий день після нього.
Повернемося до самого фіналу: іспанська хвиля розбила Італію, чиї шанси на кінцевий успіх, вочевидь були немалі завдяки перемозі над Німеччиною в півфіналі. Це майже, враховуючи, що - навіть якби Скуадри Аззуро фіналу матчу у "десятку", це майже не мало впливу на перемогу Іспанії в цей вечір. Останнє звучить у вищій мірі неточним і несправедливим: команда Вінсенте дель Боске виступала дуже добре, принаймні чотири роки, захопивши Кубок європейських чемпіонів в 2008 році, чемпіонат світу в 2010 і знову Кубок європейських чемпіонів у 2012 році. Було б безглуздо для мене, щоб змагатися в компліментах футбольним героям Піренейського півострова, все було сказано і написано про Іньєста, Хаві, Касільяс, Піке та інших. Я повинен визнати, однак, що іспанський футбол був або смішним (відмінні технічні навички плюс нульова тактика) або дратівливим для мене кілька років тому, в той час як нині це класний футбол сам по собі і суть краси і радості футболу. Крапка.
Дивно те, що Італія не потрапила під вогонь критики власних засобів масової інформації, хоча результат 0:4 був далекий від "пристойних" результатів. Журналіст, швидше за все, зробив висновки схожі на висновки мого брата: "Якщо кінь втрачає в гонці з автомобілем, ви не можете звинувачувати коня, що він погано підготовлений". Німецькі газети вказав пальцем на Пірло, який зіграв чудовий турнір, крім фіналу, де він був так зайнятий обов'язками захисника, що приділив мало часу для творчості. Балотеллі не існувало цього часу, що доводить теорію, що йому надзвичайно пощастило в зіткненні з Німеччиною кілька днів до того. 
Ми, поляки, все одно будемо сумувати ще пару тижнів із-за програшу нашої команди, а потім повернемося до нашого повсякденного життя в надії, що новий тренер розірве коло невдач і досягне деякого успіху. У нинішніх умовах, кваліфікації до ЧС-2014 в Бразилії у групі з Англією та Україною буде, без сумніву, мати успіх.