Radeba

Świat okiem kibica

The World Seen With  A Football Fan's Eye

Como

Od wielu lat wraz z rodziną zatrzymujemy się właśnie tutaj, w bezpośredniej bliskości zabytkowego centrum miasta, kilka minut spacerkiem z dworca kolejowego. Bardzo przyjemnie zaaranżowane pokoje mieszczą się na dwóch kondygnacjach starej kamienicy. Na dole znajduje się restauracja - najmocniejszy punkt Albergo. W weekend w porze kolacji ustawiają się przed lokalem regularne kolejki.
Como to fajna kombinacja wielu atrakcji: jest jezioro, starówka, sklepy i butiki, wzgórze, na które można dostać się kolejką, duży park. Miłośnicy futbolu mogą się wybrać na mecz miejscowego klubu (mającego za sobą występy w najwyższej klasie rozgrywkowej Włoch). Do Mediolanu można dostać się pociągiem w niecałą godzinę. 
hotelengadina.com/
Spróbowaliśmy innego miejsca, dla porównania. Bardzo sympatyczna obsługa - to fakt. Bezpłatny parking przy ulicy (strefa "niebieska", recepcja daje kartkę do położenia na podszybiu) - to też fakt. Ale to za mało, żeby skutecznie konkurować z Albergo del Duca, przede wszystkim z powodu lokalizacji i komfortu czteroosobowego pokoju, gwoli sprawiedliwości - tańszego niż w naszym ulubionym miejscu.