The World Seen With  A Football Fan's Eye

Feyenoord Rotterdam

11.09.2016 EREDIVISIE 2016/2017
Feyenoord Rotterdam - ADO Den Haag 3:1

Decyzja o wizycie na stadionie Feyenoordu zapadła dość przypadkowo – okazało się, że między przylotem z Leeds a odlotem do Bazylei mamy ponad siedem godzin czasu. Dalsza analiza możliwej marszruty wykazała, że pociąg z lotniska Schiphol do stacji Rotterdam Centraal jedzie zaledwie 27 minut, a stamtąd tramwajem na stadion można dojechać w kolejne 10. Tak więc klamka zapadła, tym bardziej, że zakup biletów na stronie internetowej klubu jest dziecinnie prosty.
Ze względu na reputację kibiców drużyny przyjezdnej mecz otrzymał status “podwyższonego ryzyka”. Można sobie więc wyobrazić nasze zdziwienie, gdy w 10. minucie meczu fani ADO Den Haag obrzucili trybuny poniżej…dziesiątkami (jeśli nie setkami) pluszowych zwierzaków. Otrzymali za to owację na stojąco od pozostałej części publiczności (na trybunach zasiadło tego dnia blisko 48 tysięcy ludzi), ale idylla nie trwała długo – po bramce na 1:0 dla Feyenoordu stare animozje odżyły na nowo, a bariery oddzielające kibiców przyjezdnych od miejscowych przydały się.
Dominacja czerwono-bialych nie podlegala dyskusji ani przez chwile, a jedyne pytanie otwarte dotyczylo tylko i wylacznie rozmiarow wygranej. Brylowal kapitan zespolu, Dirk Kuyt, ktory wrocil na stare smieci po 9-cio letniej przerwie. 36-letni Holender jest prawdziwym liderem zespolu, a bramka otwierajaca wynik meczu byla ukoronowaniem jego aktywnosci w linii ofensywnej Feyenoordu.
Znanych z niedalekiej przeszlosci nazwisk jest w roterdamskim klubie wiecej: coachem jest Giovanni van Bronckhorst, a pomaga mu m.in. Jan Wouters.
Holandia na mapie groundhoppingu zaliczona!