Radeba

Świat okiem kibica

The World Seen With  A Football Fan's Eye

Göztepe İzmir

05.03.2012 1.LİG 2011/2012
Göztepe İzmir – Akhisar Belediyespor 0:1


60 bin kapasiteli bir stadyumda kabaca 5 bin seyirci ilk bakışta biraz tuhaf göründü, oldukça yağmurlu ve soğuk (Türkiye’ye göre) bir ambiyansta.
Misafir takımın taraftarları sadece 87inci dakikada- Akhisar gol attığında biraz ‘’taşkınlık’’ yaptı, ki kısa zamanda bunun maçın yegane golü olduğu anlaşıldı. O ana kadar bir kamuflaj içinde gibi görünüyorlardı – biri kimliklerini sorsa, büyük olasılıkla sessizlik sağır edici olurdu. 
Güvenlik güçleri bir holiganı tamamen korkmuş bir hale getirebiliyorlar- Pers savaşlarından kalmış gibi zırhlar, transparan ancak çok sağlam görünen kalkanlar ve.. en azından yakın komşuluğumuzda oturan o güvenlik kahramanları tarafından yoğun bir şekilde kullanılan akıllı telefonlar. Yine de itiraf etmeliyiz ki, sahadaki rekabet seviyesi sanal oyunlarda peşpeşe rekorlar kırmaya oldukça teşvik edici bir atmosfer yaratıyordu ve seyirci sakin olduğundan- fiili (veya bildirilen) görev hakkında çok fazla kaygılanmaya gerek yoktu. Maçın sonuna doğru yağmur yoğunlaştı ve, Göztepe’nin yenilgisinin yasını tutmak yerine hızla bir taksi aramaya başladık- yanımızda hiç şemsiye de yoktu. Oyun öncesinde kendiliğinden ortaya çıkan hatıra eşya dükkanlarından birkaç tane alabilirdik ancak, onları tekrar Göztepe’ye ait olmayan bir stadyumda kullanmanın yeterince güvenli olup olmayacağı asla bilinmez.