The World Seen With  A Football Fan's Eye

SC Zofingen

11.08.2013 1. LIGA CLASSIC 2013/2014
SC Zofingen - FC Schötz 2:3

Spotkanie rozpoczęlo sie z polgodzinym opoznieniem, w zwiazku z czym mieliśmy trochę więcej czasu na zapoznanie się z obiektem (ktorego zwiedzanie zajęlo 5 minut) oraz rozgrzewka zawodnikow – ta ostatnia nie okazala sie zbyt intensywna; zawodnikom bylo widocznie wystarczajaco cieplo , w koncu w polowie sierpnia panuja w tej części Europy wysokie temperatury.
Sędzia glownym spotkania okazala się byc przystojna blondynka, ktora wykonala swoje zadanie bardzo sprawnie, parokrotnie demonstrujac zdecydowanie, ktorego nie powstydzilby sie zaden sędzia – męzczyzna.
Na trybunie pojawilo się, sadzac po wznoszonych okrzykach, wiecej sympatykow gości. FC Schötz rozpoczelo spotkanie wyjatkowo niemrawo, w zwiazku z czym na prowadzenie dośc pewnie wyszli gospodarze. Kapitan SC Zofingen, Kovacevic, posiadal trzy wazne atrybuty lidera druzyny: „10” na plecach, dlugie wlosy opasane tasiemka oraz pozycja srodkowego pomocnika na boisku, tzw. rezysera gry. Oprocz tego okazal sie najwolniejszym graczem gospodarzy i zadne z jego zagran nie utkwilo mi w pamieci.
W przerwie mozna bylo sobie nabyc smazona kielbaske, a w niewelkim sklepiku oprocz przekasek i napojow – takze klubowa bluze w korzystnej cenie 60 CHF, i to niezaleznie od rozmiaru (patrz zdjecie).
W miare uplywu czasu gospodarze slabli, a goście poczynali sobie coraz odwazniej – pierwotnie skazani na porazke zwietrzyli szanse wywiezienia z Zofingen kompletu punktow. Niesieni dopingiem wspomnianej grupy swoich sympatykow (w sumie jakies 15-20 osob) zdobyli zwycieska bramke w koncowce spotkania.
Do dzis nie wiem dokladnie, gdzie na mapie Szwajcarii jest Schötz, ale obiecalem sobie sprawdzic, jesli wygraja z liderem i zdecydowanym faworytem swojej klasy rozgrywkowej – Xamax Neuchatel.