Radeba

Świat okiem kibica

The World Seen With  A Football Fan's Eye

FC Zurich

23.03.2014 SUPER LEAGUE 2013/2014
FC Zurich - FC Basel 0:0

Jeden z najsłabszych meczów, na jakich byłem w swojej karierze ground hoppera. Ktoś mógłby się spodziewać przyzwoitego poziomu zawodów – w końcu czwarta drużyna w tabeli podejmowała lidera rozgrywek. Do tego gospodarze mieli realne szanse na zajęcie w lidze 2. miejsca premiowanego udziałem w elitarnej Lidze Mistrzów.
Poza oprawą meczową (zadymiło na kolorowo w obydwu sektorach kibicowskich) oraz gradobiciem w przerwie, trudno wspomnieć o czymś interesującym. No może oprócz tego, że tym razem również mój młodszy syn postanowił nam towarzyszyć, ale jakość widowiska sprawiła, że chyba nie będzie miał ochoty na dalsze stadionowe wojaże, przynajmniej w lidze szwajcarskiej.
Sąsiedzi zza miedzy, czyli Grasshoppers Zurych, tego samego dnia wygrali na wyjeździe z Young Boys 4:0, dzięki czemu umocnili się na 2. miejscu w tabeli. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że depczą FC Basel po piętach.
Wieczorem w TV obejrzeliśmy sobie szlagier Primera Division - Real Madryt podejmował na Santiago Bernabeu Barcelonę. Niby ta sama dyscyplina sportu, a jednak wrażenia diametralnie inne. Cóż, liga szwajcarska na swojego Messiego musi najwyraźniej zaczekać.